Haiguse sisemine sümptomite nähtamatus on prostatiidi varajases staadiumis. Kui te haigust õigeaegselt ei tuvasta, läheb see kroonilise etappi, tuues pidevat valu, urineerimisprobleeme, libiido vähenemist ja mõnel juhul seksuaalelu välistamist. Prostatiidi ja selle ravi sümptomid meestel võivad erineda. Nõuetekohase ravi puudumisel ohustavad umbes pooled patsiendid impotentsust ja viljatust.
Haiguse põhjused
Meeste prostatiidi levinud põhjus on kehas bakterinfektsioon. Haiguse katalüsaatorid on reeglina hüpotermia, erinevad põletikulised protsessid, mis esinevad kehas ja viisid üle sugulisel teel levivaid haigusi. See on mittetäielik patogeenide loetelu. Muud haiguse võimalikud põhjused:
- Rikkumine vereringe väikeses vaagnas (stagnatsioon põhjustab eesnäärme põletikku).
- Immuunsuse vähendamine.
- Mees häiritud hormonaalne taust.
- Pikk karskus, seksuaalvahekorra katkemine või kunstliku pikema laienemise.
- Passiivne, istuv eluviis.
- Avitaminoos, jäljeelementide puudumine.
- Allergia.
- Sagedane hüpotermia.
- Liigne füüsiline aktiivsus, kogemused, stress.
Peamised omadused ja sümptomid
Prostatiit on haigus, mida on lihtsam ennetada kui ravida. Selle klassifikatsiooni jaoks on mitu võimalust, kuid nende hulgas tasub tuua esile haiguse kolm peamist vormi: äge, krooniline ja seisma jääv. Allpool kirjeldatud haiguste tüüpide sümptomite põhjal diagnoosib arst patsiendi haiguse ühe olemasoleva vormi.
Ägeda prostatiiti
Haigus areneb sageli äkki, kuna sellele haigusele iseloomulikud sümptomid on äge põletik. Selle prostatiidi vormi juuresolekul tõuseb inimese temperatuur 38-39 kraadi, mis on kubemesse raiumine, anaalse läbipääsu piirkonnas pubis. Defekatsiooni ja urineerimise protsessidega kaasnevad alati ägedad valud.
Kroonilisel kujul
Kroonilise prostatiidi ja selle ravi sümptomeid diagnoositakse sagedamini kui äge vaevuse vorm. Haigus alguses praktiliselt ei häiri inimest. Sümptomid, ehkki sarnased ägeda prostatiidi tunnustega, avalduvad minimaalse kraadi. Kehatemperatuur võib tõusta vaid aeg -ajalt 37 kraadi, mõnikord kubemes ebamugavustunne ja ilmub urineerimise ajal. Kroonilise vormi üks iseloomulikke sümptomeid on ureetra iseloomulik eritis.
Prostatiit areneb sageli iga nakkushaiguse komplikatsioonina, mida levitakse seksuaalselt, näiteks trihhomoniaas, klamüüdia, ureplamosis. Haiguse ajal ilmnevad ainult ebaolulised sümptomid: ebamugavustunne urineerimise ajal muutub ekspressiivsemaks, valu tekib sagedamini, defekteerimise ajal vabaneb vedelik ureetrast. Sageli on märgid nii nõrgad, et mees isegi ei märka neid.
Teatud aja möödudes jälgib patsient erektsioonifunktsiooni probleeme. Arstid seostavad seda põletiku üleminekuga eesnäärmest läbivatele närvidele, mis vastutavad püstitamise eest. Krooniline haigus mõjutab negatiivselt mehe üldist heaolu ja meeleolu. Sageli on patsiendile ärrituvus, rahulolematus.
Seisma jäänud
See haiguse vorm on omane meestele, kes juhivad passiivset eluviisi ja kellel pole regulaarseid seksuaalseid kontakte. Prostatiidi stagnatsioon reeglina mõjutab tugevama seksi küpseid esindajaid, kuid see toimub ka noortel. Probleem võib toimuda kroonilise prostatiidi taustal, kuid selle esinemine on tingitud muudest põhjustest. Stagneeritud haiguse peamine sümptom on Urogenitaalse süsteemi funktsiooni rikkumine.
Prostatiidi arengu algust iseloomustab väljundradade põletik ja epiteeli koorimine, mis põhjustab urineerimise ajal valu. Isegi ebaolulised tüsistused, kui mehe jaoks tualetti minnes peaksid muutuma uroloogi reisi põhjuseks. Kongestiivse prostatiidi rasked juhtumid on täis ureetra funktsioneerimise täielikku lõpetamist.
Haiguse teine iseloomulik sümptom on erektsiooni järkjärguline rikkumine. Meestel, kuna stagneerunud prostatiidi väljatöötamine väheneb erektsioonifunktsioon, on orgasm tuim. Aja jooksul hakkab seksuaalse düsfunktsioon arenema väga kiiresti. Lisaks iseloomustab stagneerunud prostatiiti sageli iseloomulik põletustunne jalgevahes või meeste ureetra piirkonnas. Sümptom sügeleb ka tekke piirkonnas, kehatemperatuuri tõus, joobeseisund.
Prostatiidi diagnoosimine
Eesnäärme uurimine on põhjalik ja põhineb patsiendi kaebustel (kui neid on). Täpse diagnoosi saab teha ainult uroloogia valdkonna spetsialist, nii et peaksite arstiga viivitamatult konsulteerima, isegi kui on nõrku sümptomeid. Mehe suguelundite uurimisel on oluline kinnitada vähi või eesnäärme adenoomi puudumine. Kaasaegse meditsiini võimalused on ulatuslikud, nii et arst pakub inimesele ainult neid eksamimeetodeid, mis on vajalikud konkreetsete sümptomite jaoks. Diagnoos sisaldab:
- sõrme rektaalse uurimine;
- Uriini analüüs ja eesnäärme lobulede sisu;
- Eesnäärme ultraheli;
- seksuaalse infektsiooni tuvastamiseks ureetralt määrde võtmine;
- biopsia;
- Mehe vaagnapiirkonna tomograafia.
Kuidas ravida meestel prostatiiti
Alati ei ole võimalik haiget meest ravida, kuid tänapäevane ravim suudab kõrvaldada ebameeldivad prostatiidi sümptomid ja saavutada püsiv remissioon. Rahuliku perioodi kestus haigus sõltub patsiendist ise. Kui mees vastab arsti soovitustele, võivad sümptomid kaduda ja enam ei ilmne. Selleks tuleks prostatiidi ravi õigesti valida ja olla terviklik.
Dieedi järgimine
Koos ravimteraapiaga on patsiendi elustiili ja dieedi korrigeerimine koos ravimiteraapiaga väga oluline. Spetsiaalse dieedi järgimine aitab parandada mehe üldist tervist ja vähendada prostatiidi sümptomeid. Dieeti tuleks kasutada haiguse esmaste tunnuste korral, kuna tasakaalustatud dieet aitab suruda alla eesnäärme põletikulist protsessi.
Prostatiidi sümptomiteks ja selle efektiivne ravi meestel hõlmavad selliste toodete tagasilükkamist:
- tugevad kuumad joogid (kohv/tee);
- alkohol, sooda;
- rumalad, poolvalgustatud tooted, konserveeritud toit;
- pagaritooted;
- suitsutatud, teravad, rasvased toidud;
- sibul, küüslauk, pipar;
- hapud puuviljad;
- gaasilised tooted (oad, lillkapsas);
- seened.
Prostatiidi toitumine hõlmab eriti hõlpsasti seeditavate toodete tarbimist - palju köögivilju ja mittehapet puuvilju, kala, tailiha. Kroonilise haiguse korral ei tohiks mees ülaltoodud toodetest täielikult loobuda, kuid haiguse vormi ägenemise perioodidel tasub nende kasutamisest hoiduda. Alkoholist on lubatud vaid väike kogus punast veini.
Ravimravi
Sõltumata prostatiidi diagnoositud vormist on mehele ette nähtud antibiootikumid. Arstid elavad sageli fluorokinoloogide kallal, kuna selle rühma ravimeid iseloomustab eesnäärmekoes suurenenud läbitungimisvõime. Lisaks on sageli välja kirjutatud makroliidid ja amoksitsilliin. Valu vähendamiseks võib arst välja kirjutada patsiendile mitteteroidsed põletikuvastased ravimid.
Seksuaalse infektsioonide diagnoosimisel tuleb meest ravida, mille eesmärk on kõrvaldada prostatiidi põhjuslik aine. Sellise teraapia tagajärg on täielik ravi nakatumise või haiguse muundamise eest varjatud kujuks. Teises variandis avaldub nakkus tingimata tulevikus. Seetõttu läheneb kogenud arst antibiootikumide valimisele vastutustundlikult, vajalike testide eelnevalt juhtides.
Füsioteraapia
Prostatiidi ja selle ravi sümptomid meestel viitavad haiguse mahasurumiseks suunatud meetmete kogumile. Füsioteraapia pole vähem oluline kui ravimite võtmine, kuna see stimuleerib eesnäärmekoerakkude toitumist ja kiirendab taastumisprotsessi. Ägeda või kroonilise prostatiidi raviks saab arst välja kirjutada ühe või samal ajal mitmeid tõhusaid füsioterapeutilisi tehnikaid:
- Diadinamoforees (kokkupuude madala sagedusega voolude organi kudedega);
- ultraheli fonoforees (ultraheli mõju eesnäärmele, mille mõju on võrreldav mikromassiga);
- Mikrolaine hüpertermia (kasutatakse spetsiaalset aparaati, mis mõjutab eesnäärmet elektromagnetiliste lainete kaudu).
Laserteraapia
Prostatiidi ravi meestel laserravi kaudu on ette nähtud kroonilise ja haiguse ägedate vormide jaoks. Ülevaadete kohaselt näitab tehnika eesnäärme mitte -bakteriaalse põletiku ravis tõhusust. Laserravi aitab saavutada stabiilset remissiooni, eemaldada patsiendi kehast infektsioon, suurendades immuunsust. Laseriga kokkupuute raviks väheneb eesnäärme külma kõrvaldamise tähtajad ravimite efektiivsuse suurendamise kaudu. Protseduur on valutu ja võtab mitte rohkem kui 15 minutit.
Massaaž
Prostatiidi ja selle ravi sümptomid meestel tekitavad palju ebamugavusi. Taastumisprotsessi kiirendamiseks eesnäärme massaaž regulaarselt. Tänu protseduurile eemaldatakse patsiendi eesnäärmesse kogunenud saladus, parandatakse verevarustust näärmesse, mis suurendab lokaalse ja ravimteraapia tõhusust. Eesnäärme massaaži ei saa haiguse ägedas faasis läbi viia. Ravimeetodit, ehkki meeste jaoks on see äärmiselt ebameeldiv, peetakse üheks kõige tõhusamaks, nii et te ei tohiks massaažist keelduda.
Harjutama
Meeste kroonilise prostatiidiga kaasneb vere stagnatsioon vaagnas. See eeldab eesnäärme puhkemise tekkimist ja loob soodsa pinnase kahjulike bakterite levitamiseks. Eesnäärme halvenenud verevarustus tähendab, et elund ei saa piisavalt hapnikku ega saa normaalselt toimida. Füüsilised harjutused on tõhus viis verevoolu parandamiseks eesnäärmes ja vähendada turset.
- Kegeli harjutus nr 1. Urineerimise ajal. Venitades eesnäärme piirkonna lihaseid, hoidke paar sekundit oja. Korrake ühe lähenemisviisi korral 20-30 vähendamist.
- Kegeli harjutus nr 2. Seda tehakse igal ajal teie jaoks mugavas asendis. Pigistage ja lõdvestage päraku lihased 20 korda lähenemisviisi kohta. Tasub harjutust korrata päevas vähemalt 2-3 korda.
Rahva abinõud
Haiguse koormatud ja ägedad vormid viitavad ravi haiglas. Prostatiidi tõsiste komplikatsioonidega on vajalik kirurgiline operatsioon. Kodus on haiguse ravi võimalik ainult kroonilise retsidiivi või vaevata vaevuse vormiga. Mittetraditsiooniliste meetodite eesmärk on suurendada immuunsust, vähendada valu, nakkuste mahasurumist. Allpool on kõige tõhusamad rahva abinõud prostatiidi jaoks:
- Kastanid. Pruulige 200 g nõeltega kestad, jahvatades seda ja 600 ml keeva vee lahte. Infusioon peaks seisma 8-10 tundi pärast selle filtreerimist ja tee asemel purju, lisades pisut mett. Lisaks kasutatakse mikrokroccisma jaoks keetmist (250-300 ml kaks korda nädalas).
- Clandine. Valmistage ette selgroohade ja tsendini tinktuur, segades jaama järgi. komponendid ja laht 100 ml alkoholi. Vedelikku infundeeritakse 10 päeva pimedas klaasist kausis. Kui toode on valmis, kurna tinktuur ja võtke igal hommikul tühja kõht, lahustades ühe tilga toote klaasi vees või piimas. Lisage iga päev annusele 1 tilk, pärast 30 -aastast jõudmist alustage annust samas tempos (60. päeval naasete annuse juurde 1 tilk).
- Retsept paplipungadega. Sümptomite ja kroonilise prostatiidi ravi allasurumiseks kasutatakse 1 spl infusiooni. neerud klaasist sooja veega. Kui vedelikku infundeeritakse kahe tunni jooksul, peaks see päevas jooma, jagades 3-4 portsjoniks.
Haiguse ennetamise meetodid
Ägeda prostatiidi või haiguse kroonilise vormi retsidiivide ennetavad mõõtmed põhinevad hoolikal suhtumisel tervise, regulaarse spordiala ja halbade harjumuste tagasilükkamisse. Meeste prostatiidi ennetamine hõlmab mitmeid olulisi reegleid, mis iga tugevama seksi esindaja, sealhulgas terved ja noored poisid:
- Parem on alaline seksuaalpartner, kuna loetamatuid ühendusi toob sageli prostatiidi põhjustatud sugulisel teel levivaid nakkusi.
- Tihe regulaarne seksuaalelu (see ejakulatsioon on peamine ennetav meede).
- Pakkuge uroloogilisi haigusi õigeaegselt.
- Söö õigesti.
- Juhtige aktiivset elu, mängige sporti.
- Proovige mitte hüpotermiat.
Reeglina kasutatakse meeste prostatiidi koduravi meetodeid samaaegselt antibakteriaalse raviga. Eesnäärme põletiku vastu võitlemiseks on tohutu arv erinevaid mittetraditsioonilisi vahendeid, mis aitavad kiirendada taastumist ja suurendada ravimite tõhusust.